Jūsu grozs

Jūsu grozs ir tukšs

The Cosmetologist Recommends: Cosmelan® Procedure for the Elimination of Pigmentation Spots

Kosmetoloģe iesaka – Cosmelan® procedūra pigmentplankumu likvidēšanai

Arī mūsu šķietami tumšajā un vēsajā klimatā cilvēki cieš no pigmenta plankumiem. Dermatologi nepagurstoši iesaka izvairīties no saules radītā ultravioletā starojuma un citiem ādas veselību un izskatu ietekmējošiem faktoriem. Ko darīt ar jau esošajām estētiskajām problēmām – skaidro Anita Puļķe, "Veselības centrs 4" filiāles “Anti-Aging Institute” kosmetoloģe.

Cosmelan® ir lokāla hiperpigmentācijas novēršanas metode melanīna pārprodukcijas mazināšanai un jaunu pigmenta plankumu rašanās ierobežošanai ilgtermiņā.

“Mesoestetic” ir izveidojis patentētu inovatīvu programmu depigmentācijas terapijā, kas veiksmīgi strādā un regulāri tiek pilnveidota, sadarbojoties ar nozarē atzītiem zinātniekiem un dermatologiem.

Cosmelan® indikācijas:

 • visu veidu hiperpigmentācija,
 • hormonatkarīga pigmentācija (pēc grūtniecības, orālās kopntracepcijas lietošanas laikā, hormonālās izmaiņas, kas saistītas ar pieaugošu vecumu, menopauze).
  Nereti pacienti vēlas balināt arī vasaras raibumus, lai iegūtu viendabīgu ādas toni.

Cosmelan® procedūru norise

Cosmelan® procedūru kurss ilgst sešus mēnešus. Pati procedūra tiek veikta klīnikā, pēc tam klients lieto nozīmētos ādas kopšanas produktus mājās.

Pirmās konsultācijas laikā speciālists rūpīgi ievāc anamnēzi, veic ādas apskati un tās sagatavošanu procedūrām. Ja pastāv kontrindikācijas, par tām informē, izskaidro klientam visas nianses, kas terapijas kursa laikā jāievēro.

Pēc tam klients saņem trīs Cosmelan® produktus ādas kopšanai mājās:

 • produktu hiperpigmentācijas novēršanai (satur aktīvās vielas, retinolu, augļskābes u.c),
 • produktu blakņu un komplikāciju novēršanai, kas indivduāli var rasties atkarībā no ādas stāvokļa un ādas tipa (apsārtums, ādas lobīšanās, velkoša sajūta u.c.),

produktu ar saules aizsardzības faktoru SPF 130.

Produktu savstarpējā iedarbība nodrošina:

 • augstu depigmentācijas efiktivitāti,
 • komfortu terapijas laikā,
 • zemu repigmentācijas risku.

Speciālists izskaidro, kā produkti jālieto, kādā secībā, kas jāņem vērā, kādas izmaiņas jāveic terapijas laikā. Lai sniegtu atbildes uz visiem jautājumiem, kas rodas terapijas procesā, speciālists visu sešu mēnešu laikā ir pieejams saziņai ar klientu.

Cosmelan® procedūras iedala četros etapos:

 • intensīva depigmentācija (veic speciālists kabinetā);
 • ilgstoša depigmentācija (veic pacients, izmantojot mājas kopšanas līdzekļus speciālista uzraudzībā);
 • hiperpigmentācijas regulācija (veic pacients, izmantojot mājas kopšanas līdzekļus speciālista uzraudzībā);
 • repigmentācijas kontrole (speciālista uzraudzībā).

Lai sasniegtu vēlamos rezultātus ir jāveic un pilnībā jāpabeidz visi terapijas etapi, lai gan, pirmie rezultāti būs vērojami jau pirmajās terapijas nedēļās. Ir svarīgi ievērot mājas ādas kopšanas grafiku, lai depigmentācijas mērķus sasniegtu ne tikai īstermiņā, bet arī ilgtermiņā. Ārstniecības kursa laikā,  atkarībā no klienta ādas stāvokļa, speciālists var piedāvāt vēl papildu procedūras, kas palīdz rehabilitēt un atjaunot ādu, piemēram, parasti tās ir dziļi mitrinošas procedūras.

Cosmelan® dubultā iedarbība

Cosmelan® procedūru kurss nodrošina ne tikai efektīvu hiperpigmentācijas novēršanu, bet tam ir arī intensīva anti-age iedarbība – izteikti uzlabojas ādas kvalitāte, ādas stāvoklis – tā kļūst gluda, starojoša, iegūst tonusu.

Kombinētu procedūru efektivitāte

Cosmelan® procedūras ieteicams arī ar lāzerterapiju, ko veic hiperpigmentācijas novēršanai. Tā ir viena no populārākajām procedūrām pasaulē, ņemot vērā katra klienta individuālās ādas īpašības (jutīgumu, ādas struktūru, fototipu utt.), to veiksmīgi pielieto arī “Veselības centrs 4” speciālisti.

Kontrindikācijas

Cosmelan® metode nav ieteicama šādos gadījumos:

 • grūtniecības un krūts barošanas periodā,
 • ja ir alerģija uz kādu no preparātu sastāvdaļām,
 • fotosensitīvu medikamentu lietošana, piemēram, Izotretionīns (terapiju var uzsākt pēc šo medikamentu lietošanas),
 • pacientiem ar akūtu baktēriju, vīrusu, sēnīšu vai herpes infekciju ārstējamajā zonā,
 • pacientiem ar ļoti plānu, dehidratētu jeb atūdeņotu ādu (pēc šīs problēmas ārstēšanas speciālists piedāvās modificētu jeb pielāgotu ārstēšanu, lai mazinātu hiperpigmentāciju),
 • estētisku medicīnas procedūru laikā (lāzers, mezoterapija u.c.).

Kas jāņem vērā? ­­­­­Kā visām procedūrām, arī Cosmelan® iespējamas paredzamas blaknes:

 • tūska un eritēma, kas var parādīties pēc procedūras – tas ir pārejoši un normāli,
 • ādas lobīšanās var rasties 2-3 dienu laikā pēc procedūras un saglabāties vairākas dienas, kamēr notiek ādas atjaunošanās,
 • kairinoša, dedzinoša sajūta var rasties atkarībā no ādas jutīguma gan intensīvas ārstēšanas laikā klīnikas kabinetā, gan mājas terapijas periodā,
 • velkoša sajūta. Ārstēšana ar Cosmelan® ir saistīta ar ādas strukturālām izmaiņām, tāpēc velkoša sajūta ir sastopama, taču tā ir pārejoša.

Ārstēšanas kursa laikā tiek nozīmētas konsultācijas/papildu procedūras terapijas kontrolei un efektivitātes nodrošināšanai ilgtermiņā.

Ievērībai! Cosmelan® procedūras nedrīkst veikt biežāk kā reizi gadā. Cosmelan® procedūru sešu mēnešu kursa cena: 450 - 500 EUR.

Uzzini arī par procedūrām Dermamelan®, kas ir ar lielāku aktīvo vielu koncentrāciju hiperpigmentācijas ārstēšanai (terapija ilgst četrus mēnešus) >>

Tā kā procedūru kursa laikā izteikti uzlabojas ādas kvalitāte, klienti nereti izvēlas atkārtoti veikt procedūru Cosmelan® un Dermamelan® kursus.

Informācijai!

Ārstnieciskās kosmētikas ražotājs “Mesoestetic” (Spānija) ir izstrādājis inovatīvu formulu mētodēm Cosmelan® un Dermamelan®, pamatojoties uz zinātniskajiem pētījumiem, savu ilgo pieredzi šajā jomā, kā arī jaunākajām iespējām, ko sniedz mākslīgais intelekts datu un informācijas apstrādē.

Metožu izstrādē “Mesoestetic” ir ieviesis divus jaunus patentus, Melaphenone un [SYN]pigment target, kas ļauj regulēt un koriģēt pigmentācijas parādīšanos un atkārtošanos ilgtermiņā.

Par pigmentāciju

Pigmentu – melanīnu, kas iekrāso mūsu ādu un arī veido pigmentētos plankumus uz mūsu ādas, ražo šūnas melanocīti. Ja to darbība hormonu ietekmē un citu agresīvu apstākļu dēļ tiek aktivizēta, šūnas sāk ražot šo pigmentu nekontrolēti un pārmērīgi. Tas noved pie melanīna sakopojumu veidošanās dažādās vietās jeb attīstās hiperpigmentācija.

Pigmentācijas traucējumi parasti ir saistīti ar intracelulāriem procesiem (attīstās melanocītā) un ekstracelulāriem (saistīti ar apkārtesošām šūnām – keratinocītiem, kuri arī nodrošina pigmenta melanīna transportu), tādēļ ārstēšanai nepieciešama kompleksa pieeja.

Pie tam hiperpigmentācijas process ir saistīts arī ar iekaisuma un asinsvadu reakcijām, kas padara ārstēšanu sarežģītu. Un, kā jau minēts, tas ir saistīts ar hormonālo fonu. Lai to novērstu un hiperpigmentāciju (gan epidermālo, gan dermālo, gan kombinēto) ārstētu kompleksi, “Mesoestetic” ir radījis Cosmelan® un Dermamelan® metodes. Tā ir padziļināta, intensīva, specifiska depigmentējoša ārstēšana un norit speciālista uzraudzībā.

Šīs procedūras kalpo ne tikai ārstnieciskai hiperpigmentācijas novēršanai, bet tās ir arī koriģējošas šūnu līmenī. Līdz ar to hiperpigmentācija tiek ārstēta kompleksi – kontrolēti dažādi pigmentācijas mehānismi, mazinot melanīna sintēzi, neiznīcinot pašas šūnas funkcijas. 

Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts