Your cart

Your cart is empty

Hiperpigmentācija intīmajā zonā

Hiperpigmentācija intīmajā zonā

"Kāpēc mana privātā zona ir tumša?"

Daudzas lietas mūsu ķermenī mainās līdz ar vecumu. Bet viena lieta, ko jūs, iespējams, negaidījāt, ka mainīsies, ir jūsu ādas krāsa ap jūsu dzimumorgāniem.

Tāpat kā jebkas, šīs izmaiņas parasti nenotiek vienas nakts laikā. Tas notiek pakāpeniski — patiesībā tik pakāpeniski, ka jūs, iespējams, to nepamanīsiet uzreiz.

Bet, tad kādu dienu jūs to pamanāt un domājat: vai viss ir kārtībā?

Jā, tas ir normāli

Tas ir pilnīgi normāli, ja kaunuma lūpu, sēklinieku maisiņa un tūpļa āda ir tumšāka nekā āda citur uz ķermeņa.

Šo tumšošanos sauc par hiperpigmentāciju.

"Lielākajai daļai cilvēku pēc pubertātes āda dzimumorgānu rajonā būs tumšāka nekā citās vietās," skaidro Veselības centra 4 ginekoloģe  Ilona Kampara

 

Hiperpigmentācija parasti ir saistīta ar kādu no šiem faktoriem

Hormoni

Jūsu ādā ir noteiktas šūnas, ko sauc par melanocītiem, kas veido melanīnu. Jūsu dzimumorgānu rajonā šie melanocīti ir īpaši jutīgi pret hormoniem.

"Dzimumorgānu apvidus pakāpeniski kļūst tumšāks, reaģējot uz hormonālām izmaiņām laika gaitā," skaidro ginekoloģe.

"Tas var būt pubertātes, grūtniecības vai novecošanas laikā kopumā," piebilst ginekoloģe. "Piemēram, estrogēns ir viens no hormoniem, kas var izraisīt pigmenta palielināšanos noteiktās vietās, piemēram, kaunuma lūpās."

Tas var arī padarīt ādu tumšāku uz krūts galiem, krūts areolām un tūpļa vai ap tiem.

"Pubertātes un grūtniecības laikā estrogēna līmenis ir paaugstināts, kā rezultātā palielinās šo zonu pigmentācija," saka Kampara. "Lielākoties, ja tas notiek, tas nepāriet. Tas paliek nemainīgs vai kļūst tumšāks.

 

dermamelan® intimate gel

Depigmentējošs krēms lietošanai ikdienā, kurš pakāpeniski iedarbojas uz epidermas pigmentācijas plankumiem

50 ml

vairāk >

 

Berze un iekaisums

Berzes palielināšanās var izraisīt paaugstinātu melanocītu hiperaktivitātes potenciālu, saka dr. Kampara.

Citiem vārdiem sakot, berze var likt šīm šūnām ražot vairāk melanīna, izraisot pigmentāciju.

Piemēram, saka Kampara, "sekss un viss, kas ar to saistīts, rada paaugstinātu berzi šajā zonā", izraisot krāsas izmaiņas. Gan vaginālais, gan anālais sekss var izraisīt šāda veida berzi.

Arī kaunuma lūpas un augšstilba augšdaļa, īpaši ādas krokās cirkšņa zonā, var kļūt tumšākas ikdienas berzes vai dzemdību traumas dēļ.

" Ar pastāvīgu berzi vai traumu āda piedzīvo procesu, kas saucas par keratinizāciju, kurā šūnas nobriest līdz ādas ārējai slāņa daļai," skaidro dr. Kampara.

"Šajās šūnās ir melanīns, [tātad] šī procesa rezultātā šajās vietās āda kļūst biezāka un tumšāka," piebilst dr. Kampara.

 

Skūšanās un matu noņemšanas līdzekļi tā paša iemesla dēļ var izraisīt arī ādas tumšināšanos.

Berze arī var izraisīt iekaisumu ādā, kas savukārt var izraisīt pēciekaisuma hiperpigmentāciju.

"Mēs to redzam, piemēram, pēc pūtītes," saka dr. Kampara, kā arī "cirkšņa krokās var rasties iekaisums, ko izraisa mitras ādas berzēšana pret mitru ādu — stāvoklis, ko sauc par intertrigo."

Sēnīšu infekcijas, ieauguši mati un folikulīts arī var izraisīt pēciekaisuma hiperpigmentāciju.

Novecošana

Tumšināšanās dzimumorgānu apvidū parasti ir saistīta ar vecumu, saka dr. Kampara.

Tas ir tādēļ, ka āda ir piedzīvojusi vairākus gadus atkārtotas traumas vai ir bijušas vairākas hormonālās izmaiņas.

Tas var notikt arī citās ķermeņa vietās

Āda kļūst tumšāka daudzās ķermeņa vietās.

Hormonālas izmaiņas grūtniecības laikā var padarīt jūsu krūšu galus, krūšu areolas un dzimumzīmes tumšākas. Tas var izraisīt arī tumšu līniju (vai linea nigra) vēdera lejasdaļā zem nabas.

Hiperpigmentācija var rasties uz sejas, krūtīm, muguras un rokām. Parasti tā izpaužas kā saules plankumi vai vasaras raibumi.

Tu vari arī piedzīvot ādas tumšināšanos jebkurā vietā, kur āda daudz "salocās", piemēram, elkoņos, ceļgalos, padusēs un locītavās.

Pēciekaisuma hiperpigmentācija, piemēram, pēc pumpas vai izsitumiem, var rasties jebkurā vietā ķermenī.

 

Ir daži izraisītāji, no kuriem varat izvairīties, lai samazinātu hiperpigmentāciju

Hiperpigmentāciju hormonālo izmaiņu un novecošanās dēļ ir grūti novērst. Ir pieejamas speciālas procedūras intīmās hiperpigmentācijas ārstēšanai.

Bet jūs varat kaut ko darīt, lai mazinātu berzi.

"Teorētiski viss, ko var darīt, lai palīdzētu ierobežot berzi, potenciāli var palīdzēt samazināt dzimumorgānu aptumšošanos," saka dr. Kampara.

Tātad jūs varat mēģināt samazināt berzi, veicot tālāk norādītās darbības:

  • izvairoties no cieši pieguļoša apģērba un apakšveļas
  • saglabāt ādu mitrinātu
  • izvairīties no vaksācijas vai skūšanās, kas var izraisīt folikulītu un iekaisumu
  • valkājot sviedru izvadošu apģērbu

 

Hiperpigmentācija nedrīkst izraisīt blakusparādības vai komplikācijas

Lai arī izmaiņas jums nepatīk, tās parasti nav bīstamas.

Ja domājat, ka cēlonis ir iekaisums, sekojiet līdzi šīm vietām, lai pārliecinātos, ka tās nav inficētas. Mēģiniet saglabāt iekaisuma vietas tīras un sausas.

 

Bet, ja ādas krāsas izmaiņas ir pēkšņas, dodieties pie ārsta

"Pēkšņas ādas izmaiņas vienmēr ir jārisina nekavējoties," saka dr. Kampara. "Ir dažādas sistēmiskas patoloģijas, kas var izraisīt pēkšņas izmaiņas ādas izskatā."

Ja tumšākā vieta niez, tā parasti ir iekaisuma pazīme, ko izraisa infekcija vai alerģiska reakcija uz produktu, ko, iespējams, esat lietojis.

Pēkšņas ādas krāsas izmaiņas var izraisīt arī pamatslimības, piemēram, diabēts vai policistisko olnīcu sindroms.

 

Ja tumšināšanās parādās pēkšņi un šķiet, ka tā ir vairāk plankumaina, nelīdzena vai čūlaina, tā varētu būt arī seksuāli transmisīva infekcija, piemēram, dzimumorgānu kārpas.

Tāpēc, Kampara apstiprina: “ja kaut kas izskatās vai jūtas nepareizi, ieplāno vizīti pie speciālista.”

Atcerieties: aptumšošanās ir pilnīgi normāla parādība, it īpaši kļustot vecākam. Un jūs neesat viens, kas tam iziet cauri. Ikviens kaut kādā dzīves posmā to piedzīvos.

"Ir diezgan reti atrast kādu, kam nav zināmas ādas izmaiņas noteiktā vecumā," saka Kampara. Neļaujiet Photoshop attēliem, ko redzat tiešsaistē vai žurnālos, likt jums domāt, ka esat neparasts.

Ir arī svarīgi atcerēties, ka pārmaiņas nav sliktas. Tāpēc veltiet laiku, lai iepazītu savu jauno ķermeni — tas joprojām ir skaists, un neviens nedrīkst jums stāstīt neko citu.

Jūsu ķermenis ir jūsu paša ķermenis, un jūs izlemjat, ko darīt.

Ja jums patiešām nepatīk, kā tas izskatās, ir pieejamas dažādas kosmētiskās procedūras, tostarp ķīmiskais pīlings vai lāzera procedūras.

Sertificēts kosmētiķis, ginekologs vai dermatologs var kopā ar jums izskatīt jūsu iespējas un droši ieteikt, ko jūs varat darīt.

Noteikti konsultējaties ar  sertificētu speciālistu.

"Nepareizas balināšanas metodes un nelegālu produktu izmantošana var izraisīt infekcijas, ādas bojājumus, paliekošas krāsas izmaiņas  un anālās atveres sašaurināšanos," skaidro dr. Kampara.

Un, ja jums ir jautājumi par to, kā samazināt hiperpigmentāciju un kādas ir iespējamās kosmētiskās procedūras, vienmēr vislabāk ir runāt ar profesionāli.

Speciālists iepazīsies ar jūsu slimības vēsturi, lai varētu vislabāk diagnosticēt galveno cēloni un sniegt jums personalizētus padomus par turpmākajām darbībām.

dermamelan® intimate pack

Koriģējoša un regulējoša depigmentācijas metode, kas dod efektīvu rezultātu īstermiņā un ilgtermiņā, lai koriģētu hiperpigmentāciju ārējā intīmajā zonā, augšstilbu iekšienē un cirkšņos.

vairāk >

 

dermamelan® intimate ir koriģējoša un regulējoša depigmentācijas metode, kas sniedz efektīvus rezultātus īstermiņā un ilgtermiņā, lai koriģētu ģenito-perineālās zonas, perianālās zonas, kaunuma kaunuma, augšstilbu un cirkšņa hiperpigmentāciju. Dermamelan® intim ir koriģējoša un regulējoša depigmentācijas metode, kas sniedz efektīvus rezultātus īstermiņā un ilgtermiņā, lai koriģētu ģenito-perineālās zonas, perianālās zonas, kaunuma kaunuma, augšstilbu un cirkšņa hiperpigmentāciju.

Visaptverošs risinājums, kas balstīts uz mesoestetic plašo pieredzi pigmentācijas jomā un kas vienā seansā var novērst pigmenta nepilnības un uzlabot intīmās zonas kvalitāti, stingrību un izskatu, pateicoties efektīvai, ādai saudzīgai formulai. šajā jomā.

Previous post
Next post
Pigmentācija intīmajā zonā un uz sejas: kāpēc tā veidojas un kā rīkoties?

Pigmentācija intīmajā zonā un uz sejas: kāpēc tā veidojas un kā rīkoties?

  Ādas krāsas izmaiņas, īpaši intīmajās zonās un uz sejas, ir tēma, kas bieži tiek uzskatīta par tabu. Tomēr pigmentācijas izmaiņas ir pilnīgi normāla parādība, kas skar gan vīriešus, gan...

Read more
Hiperpigmentācija intīmajā zonā

Hiperpigmentācija intīmajā zonā

"Kāpēc mana privātā zona ir tumša?" Daudzas lietas mūsu ķermenī mainās līdz ar vecumu. Bet viena lieta, ko jūs, iespējams, negaidījāt, ka mainīsies, ir jūsu ādas krāsa ap jūsu dzimumorgāniem....

Read more
Post-inflammatory hyperpigmentation (PIH) treatment guide

Post-inflammatory hyperpigmentation (PIH) treatment guide

Have you ever noticed dark spots on your skin after an injury or inflammation? Post-inflammatory hyperpigmentation (PIH) is a common skin condition experienced by many people. Learn the facts about...

Read more
L-carnitine: your essential ally for a beautiful figure

L-carnitine: your essential ally for a beautiful figure

We explain everything you need to know about L-carnitine, your essential ally with slimming properties for a beautiful figure.   When it comes to slimming down and toning up, many...

Read more